به وب سایت مجمع هم اندیشی توسعه استان زنجان خوش آمدید
 
منوی اصلی
آب و هوا
وضعیت آب و هوای زنجان
آمار بازدیدها
بازدید امروز: 450
بازدید دیروز: 2,776
بازدید هفته: 40,138
بازدید ماه: 58,861
بازدید کل: 19,908,686
افراد آنلاین: 11
اوقات شرعی

اوقات شرعی به وقت زنجان

اذان صبح:
طلوع خورشید:
اذان ظهر:
غروب خورشید:
اذان مغرب:
تقویم و تاریخ
پنج‌شنبه ، ۰۸ آبان ۱۳۹۹
Thursday , 29 October 2020
الخميس ، ۱۲ ربيع الأول ۱٤٤۲
آبان 1399
جپچسدیش
21
9876543
16151413121110
23222120191817
30292827262524
آخرین اخبار
طی مراسمی با حضور سرلشکر سلامی: 188 پهپاد و بالگرد تحویل نیروی دریایی سپاه شد ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
طی مراسمی با حضور سرلشکر سلامی:
 
188 پهپاد و بالگرد تحویل نیروی دریایی سپاه شد
 
  ۱۳۹۹/۰۷/۰۲
 
 
۱۸۸ فروند پهپاد و بالگرد به نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور سرلشکر سلامی ملحق شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم‌، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این مراسم با‌ بیان اینکه فیلمبرداری و عکاسی در حوزه رزمی برای انهدام اهداف ثابت و متحرک دریایی، از قابلیت‌های این پهپاد‌ها‌ست، گفت: با الحاق این پهپاد‌ها تمام مأموریت‌های نیروی دریایی سپاه، زیر پوشش پهپاد‌های بومی ایرانی قرار می‌گیرد. رصد و پایش همه تحرکات دریایی هم با این پهپاد‌ها رهگیری می‌شود.
سرتیپ علیرضا تنگسیری‌، با اعلام اینکه پهپاد‌های ملحق ‌شده کاملاً بومی‌ و به‌دست متخصصان سازمان صنایع هوایی ایران ساخته شده است، افزود: سه فروند از این پهپاد‌ها برای نخستین بار رونمایی می‌شود ‌و قابلیت انجام مأموریت از روی شناور برای اهداف مورد نظر را دارد.
وی با ابراز اینکه این پهپاد‌ها شامل پهپاد عمودپرواز سپهر، شهاب دو  و عمود پرواز هدهدچهار است، تصریح کرد: پهپاد مهاجرشش نیز با دقت بالا در دریا و ساحل، از دیگر پهپاد‌هایی است که به نیروی دریایی سپاه ملحق شد.
وی با اظهار اینکه ‌این پهپاد با شعاع پرواز بیش از 200 کیلومتر، توانایی حمل چهار موشک و انجام مأموریت در همه شرایط آب‌وهوایی را دارد، گفت: دو فروند بالگرد آب‌نشین و چهار فروند بالگرد با ظرفیت‌های رزمی و حمل موشک هم دیروز به نیروی دریایی سپاه پاسداران ملحق شد.
سپاه به دستاورد عظیمی
 در عرصه دفاع دریایی دست یافت
فرمانده کل سپاه با ‌اشاره به اینکه تا آخر ایستاده‌ایم و بر دشمنان‌مان غلبه خواهیم کرد، گفت: سپاه به دستاورد عظیم دیگر در عرصه دفاع دریایی دست یافت.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، سرلشکر حسین سلامی ‌در حاشیه آیین الحاق پهپاد‌ها و بالگردها به نیروی دریایی سپاه اظهار داشت: هرچه دشمنان قدرت  تهاجمی و محدود ‌کننده بیشتری علیه ملت ایران استفاده می‌کنند قدرت ملت ایران شکوفا‌تر می‌شود، استعدادها ظهور پیدا می‌کنند و خلاقیت‌ها به صحنه می‌آیند و وقتی ایمان و اراده و آرمان‌خواهی ملت ما در هم آمیخته می‌شود، اعجازهای بزرگی خلق می‌شود.
وی با بیان اینکه امروز ملت بزرگ ایران به دستاورد عظیم دیگر در عرصه دفاع دریایی دست یافت،
وی گفت: پیروزی نهایی نزدیک است، با ایستادگی و ثبات‌قدم ملت ما، در عرصه نبرد اقتصادی و جنگ روانی که دشمن  علیه ما راه انداخته ‌به یاری خدا در آینده‌ای نه چندان دور با رهبری و هدایت‌های فرماندهی معظم کل قوا شاهد پیروزی‌های بزرگ و نصرت‌های دل‌انگیزی از سوی خداوند متعال خواهیم بود.
وی با بیان اینکه ‌آمریکا قادر به ترمیم زخم‌هایش نیست، گفت: ‌روح جهاد زنده شده است و ما هرروز قدرتمندتر شده‌ایم.
وی با بیان اینکه در گذشته اگر آمریکا دچار چالش می‌شد آن را با جنگ حل می‌کرد و قدرت بازگشت و ترمیم زخم‌هایش را داشت، افزود: اما امروز دیگر آمریکا قادر به ترمیم زخم‌هایش نیست.
سرلشکر سلامی با ابراز اینکه آمریکا دست از استراتژی توسعه‌طلبانه بر‌نداشته ‌و در پی تحمیل اراده خود به دیگر کشورها‌ست، تصریح کرد:‌ این خودْ دشمن‌ساز است و نشان می‌دهد رهبران این کشور فاقد عقل سیاسی و دچار انفعال و زوال تدبیر شده‌اند.
فرمانده‌کل سپاه با بیان اینکه ‌رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید «می‌خواستم رئیس‌جمهور سوریه را ترور کنم»، گفت: این یعنی پایان فصل سیاسی یک قدرت که بخواهد آشکارا رئیس‌جمهور قانونی یک کشور را ترور کند. آنها حکام رژیم‌های مرتجع را با صهیونیست‌ها پیوند می‌دهند تا امت اسلامی نسبت به آنها متنفر بشوند‌، آیا مقامات آمریکایی امروز می‌توانند به‌تنهایی در یکی از خیابان‌های کشورهای اسلامی رفت‌وآمد کنند؟ نمی‌توانند چون همه ملت‌ها علیه آنها هستند.
وی با تأکید به اینکه آثار و زوایای نفوذ انقلاب تا شرق مدیترانه و شمال آفریقا قدرت ساخته است‌ و این قدرت‌ها امروز عمل می‌کنند، اضافه کرد: به‌عنوان یک سرباز کوچک در کرانه خلیج‌فارس اعلام می‌کنم که ما پیروزیم؛ به‌برکت صبر ملت‌مان و هدایت‌های امام انقلاب‌مان پیروزیم. ملت ما در برابر دلار و طلا و یورو و جذبه قدرت‌های سیاسی، تردید به خود راه نمی‌دهد.
سرلشکر سلامی با اعلام اینکه ‌«ما محکم و باثبات قدرت هرگز متوقف نمی‌شویم و برد سلاح‌هایمان را می‌افزاییم»، گفت: ‌به عمق دریانوردی‌مان ژرفا می‌بخشیم. نیروی دریایی ما از سطح دریا فاصله گرفته و امروز یک قدرت دریایی هواپایه با ترکیبی از پهپادها و بالگردها و هواپیماهای آب‌نشین است. رشد ما در زیرسطح دریا هم فرود می‌رود و آنجا هم قدرت داریم و در سطح، زیر سطح و بالای سطح هم قدرت می‌افزاییم.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه امروز می‌بینیم دشمن نه در جنگ‌های مستقیم و نه در جنگ‌های نیابتی نتوانسته ‌موفقیتی به دست آورد، افزود: دشمن اکنون در شورای امنیت و سازمان ملل تنها شده ‌و این یکی از نشانه‌های انزوای استکبار جهانی است.
سرلشکر سلامی تاکید کرد: ‌جنگ‌ها و تحریم‌های بزرگ، جنگ‌های روانی و فشار‌های سیاسی سنگین و راه‌اندازی فتنه‌ها همه از کار‌های نظام استکبار برای سلطه بر ایران اسلامی است که به فضل الهی در همه موارد شکست خورده است.
وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها دیگر توان، رغبت و انگیزه‌ای برای جنگ دیگری ندارند و هم سخت‌افزاهایشان کهنه شده و هم اراده‌هایشان سست شده است، تصریح کرد: در بعد اقتصادی نیز اگرچه به ظاهر بر‌اساس شاخص‌ها تولید‌کننده بیشترین ثروت جهانی است، ولی دارای بزرگ‌ترین بحران‌ها و چالش‌های اقتصادی شده است.
سرلشکر سلامی با بیان اینکه اکنون تنها 30 میلیون گرسنه در آمریکا وجود دارد، 40 میلیون نیز از جمعیت این کشور بیکارند و توان کنترل یک بیماری همه گیر را ندارند، گفت: آمریکا به نشت قدرت و پوسیدگی رسیده ‌و سهم آن از دنیا هر روز کوچک‌تر می‌شود.
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ‌هم‌پیمانان آمریکا نیز میدان را باخته و تحقیر شده‌اند، اظهار داشت: دشمن گاهی آنها را گاو شیرده خطاب می‌کند و گاهی نیز آنها را پشت میز سازش تحمیلی با دشمنان اسلام می‌برد.
وی با بیان اینکه صبر ملت ایران مثال‌‌زدنی است، ادامه داد: ‌همه ملت‌های دنیا علیه آمریکا هستند و ما نیز ایستاده‌ایم و روز به روز قدرتمندتر می‌شویم. صبر و استقامت مردم ایران در مقیاس جهانی می‌درخشد و دنیا درس ایستادگی و مقاومت را از مردم ایران می‌آموزد.


 

تاریخ خبر: ۱۳۹۹/۰۷/۰۳، ۱۷:۰۷:۲۵       بازدیدها: 30